Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Co to jest rafting oraz w jakich miejscach dobrze jest go uprawiać? Czy istnieją takie miejsca w naszym kraju?

Rafting, czyli turystyczna odmiana spływu rzecznego, to świetna forma uatrakcyjnienia wypoczynku. Na Dolnym Śląsku jest bardzo dużo ciekawych miejsc, jakie posiadają bogatą historię. Duża część obszaru tego regionu to tereny górzyste, poprzerywane rzekami, przez to z powodzeniem można ćwiczyć rafting
.
spływ kajakiem i pontonem
Author: Kaylon
Source: Kaylon.pl
Kotlina Kłodzka to największe skupisko gór na Dolnym Śląsku. Otacza ją kilka pięknych parków krajobrazowych. Przez kotlinę przechodzi rzeka Nysa Kłodzka. Źródło rzeki bierze swój początek na Masywie Śnieżnika. W okolicach przełomu Bardzkiego rzeka jest bogatsza w wodę biorącą się z jej dopływów, co powoduje, że jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania raftingu. Kiedy więc mamy w planach wpaść z wizytą na Dolny Śląsk i okolice Kłodzka, warto z tego skorzystać oraz zdecydować się na spływ pontonowy Bardo. Zależy Ci aby uzyskać dodatkowe informacje? zobacz kompletną propozycję na tej stronie.Taki spływ Nysą Kłodzką jest praktycznie dla każdego, również dla trzy-czterolatków, ponieważ posiada niski poziom trudności. Mówi o tym skala WW, czyli White Water. W wielu miejscach Nysa ma dość niski poziom trudności, więc nie ma się czego bać, poradzą sobie tam również początkujący. Rafting jest sportowo-rekreacyjną wersją flisu. Gdy przy kiepsko wyglądającej infrastrukturze dróg lub jej całkowitym braku, najbardziej odpowiednią opcją transportu dóbr zostaje transport wodą. Dzisiaj już nie ma takiej konieczności, zaś używa się rzeki dla przyjemności oraz rozrywek. Spływy pontonowe są coraz bardziej popularne, a to z tego powodu, iż czynny wypoczynek wraz z zagłębianiem się w tereny mniej dostępne daje nam znacznie więcej niż tradycyjne poznawanie nowych miejsc. Aktywność i świeże powietrze bardzo dobrze wpłynie na tych, którzy prowadzą niezbyt aktywny tryb życia. Rafting bardzo często jest uprawiany na wodach śródlądowych o przeróżnym stopniu trudności, przystosowanym do potrzeb jak i możliwości uczestników. Serdecznie proponuję coś takiego - .

Około trzy dekady temu rafting zyskał na popularności, dzisiaj znany jest już prawie na całym świecie. Warto osobiście popróbować tej aktywności. Zaczynają od spokojnego stopnia trudności nie musimy się stresować, że coś pójdzie nie tak. Szczególnie gdy będziemy mieć świadomość, że nawet całkiem małe dzieci bez problemu dają sobie radę. Rzecz jasna pod opieką dorosłych, ale mimo wszystko powinna to być dla nas dobra motywacja by spróbować swoich sił.