Jak wyszukać niedrogi nocleg na ostatnią chwilę

Wszystko uzgodnione – wiecie już, dokąd chcecie pojechać, ile zdołacie wydać, macie zabukowane bilety na przelot. Może jesteście już w samolocie, ale... ciągle frapujecie się, gdzie będziecie spać? To scenariusz, jaki zna chyba każdy, kto chociaż raz sam postanowił zorganizować sobie wczasy. Jednak spokojnie. Nawet jeśli zostawiliście tenże aspekt planowania wyjazdu na sam koniec, nie ma co panikować.

noclegi
Source: pixabay.com
Podpowiem wam, jak szybko możecie znaleźć tani nocleg - na przykład noclegi we Wrocławiu - last-minute. Niedroga kwatera w hostelu. Warunki w nich są lepsze jak też gorsze, jednak czasem możemy trafić na naprawdę fajny nocleg. Co istotne, takich punktów jest coraz to więcej a ich właściciele ścigają się w pomysłach dla gości. Opłaty nie są wygórowane. Np. w czeskiej Pradze w okresie letnim opłata za nocleg w pokoju 10-12 osobowym w centrum miasta wyn. od 10 euro za osobę. W większości wypadków w opłatę wliczone jest śniadanie (musimy o to na początku zapytać). Pokój jedno- lub dwuosobowy to koszt ok. czterdziestu euro. Miejsce w hostelu najlepiej zarezerwować co najmniej parę godzin wcześniej. Znakomicie, jeśli uczynicie to przez strony internetowe, ponieważ bardzo często dzięki nim (oraz szybkiej decyzji) zyskamy zniżkę na tani nocleg w miejscu, do którego chcemy jechać. Jeżeli to się nie uda, o wolne łóżka można pytać na miejscu. Spróbujmy również wpisać w wyszukiwarkę interesujące nas wyrażenie, na przykład: Kudowa Zdrój pensjonaty (kudowa zdrój pensjonaty). Gros miast ma obecnie swoją stronę www. Wskazane jest odwiedzić ją przed podróżą, bowiem dzięki niej można dowiedzieć się o bazę noclegową, jaka funkcjonuje (lub nie) w danym miejscu. Jeśli nie uczyniliście tego wcześniej, zachęcam do odwiedzenia biura informacji turystycznej danego miasta. Tutaj dowiecie się więcej – np. o pensjonatach. Kempingi – a więc tanie spanie.Kudowa Zdrój
Author: David Short
Source: http://www.flickr.com
Kemping to miejsce, gdzie niedrogi nocleg to norma. Z reguły istnieją tu 2 możliwości – spanie w domku campingowym (na ogół nieco droższe) lub nocowanie we prywatnym namiocie. W grę wchodzi dodatkowo opłata za pojazd albo rozpalenie grilla. Pomimo iż taki sposób spędzenia nocy jest interesujący oraz tani, nie rekomenduję go tym, którzy większość czasu chcą spędzić w mieście (campingi w większości wypadków znajdują się na krańcach miast). Czuli na sprawy sanitarne (toalety są przeważnie wspólne) też powinni nocować chociażby w hostelu.