Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Jaki jest standard różnych hoteli? Jakimi kwestiami się różnią? Czy są specjalnie pokoje przykładowo dla rodzin?

Standardowe wyposażenie pokoju hotelowego jest znane większości z nas, ponieważ to tego typu hotele są bardzo często wybierane przez wiele osób. W tego typu pokoju najpewniej są łóżko, stolik nocny oraz półka przy każdym miejscu do spania. W tego rodzaju pokoju na pewno powinna znaleźć się szafa, lustro i lampka nocna. W większości standardowych pokoi znajdziemy także telewizor oraz radio. Jak wygląda wyposażenie dla hoteli w pozostałych rodzajach pokoi?

w hotelu SPA
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Odnośnie pokoju standard to nie powinniśmy zapominać, iż na wyposażeniu jest także łazienka. Są różnorakie łazienki, różnie wyposażone, w zależności od jakości hotelu. W łazience znajdziemy ręczniki kąpielowe oraz zestaw mydełek dla każdej osoby. W lepszych hotelach znajdują się suszarki do włosów, wagi, a są także i zestawy innych kosmetyków. Kolejnym rodzajem pokoju jest pokój rodzinny. To bardzo często rozbudowana wersja pokoju standardowego. Mają bardziej znaczną powierzchnię, natomiast wyposażenie nie różni się znacznie od standardu - firma Profil.Może być jednakże dopasowane do przyjęcia większości gości. To znaczy, iż może być w nim większa szafa czy większa ilość krzeseł. Apartamenty są pokojami o standardowym wyposażeniu, mają jednakowoż aneks kuchenny, naczynia i sztućce. W tych pokojach możemy samodzielnie przygotować posiłki. Niekiedy może zdarzyć się, iż w apartamencie mogą znajdować się dwa oddzielnie pomieszczenia, np. dla dzieci. Jednocześnie, duża liczba hoteli świadczy dodatkowe usługi, takiego rodzaju jak budzenie, pralnia czy room service. W ofercie może się także znaleźć zamawianie taksówek, informacja turystyczna lub przechowywanie wartościowych przedmiotów w sejfie. W zależności od typu hotelu, część tego rodzaju usług może trochę kosztować.
Dość często można znaleźć barek w pokoju, ale jest to opcja dodatkowa i płatna.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do nowej witryny, na której znajdziesz pouczające wpisy - najedź na link referencyjny (http://www.soyer.edu.pl/).

Opłatę za skonsumowane produkty, a znajdują się tam napoje, również alkohol i drobne przekąski powinno się uregulować pod koniec naszego pobytu, podczas wymeldowania. W każdym pokoju powinien być cennik produktów z mini barku. Jak więc widzimy, wyposażenie dla hoteli jest bardzo różnorakie i jak jest to dla nas konieczne powinniśmy zawsze zwrócić na to uwagę. To zwłaszcza istotne, gdy mamy w pełni sprecyzowane wymagania co do jakości hotelu, wiemy czego chcemy, na co liczymy i jaką cenę możemy za to zapłacić.