Jaki podarunek najkorzystniej wybrać dla swojego malucha?

Maluchy uwielbiają otrzymywać upominki i proszą o nie przy Wszystkich możliwych okazjach. Często prośby kończą się aktami histerii połączonymi z przedstawieniami w sklepach (szczególnie zabawkowych). Na pewno wszyscy nie raz doświadczyliśmy takiego właśnie widoku podczas zakupów. Zazwyczaj kupując podarunek maluchowi stawiamy na zabawkę lub odzież, bo dzieci niesłychanie szybko wyrastają z odzieży i uwielbiają się bawić.


zabawki dla dziecka
Author: Andy Jarrett
Source: http://www.flickr.com
Czy jest jakakolwiek alternatywa? Szukając upominku dla dziecka na urodziny, Mikołajki bądź ewentualnie inną okazję, winniśmy pomyśleć, czego maluch może potrzebować. Zabawki dla maluchów mogą być dobrym działaniem, lecz starajmy się wybierać zabawki, jakie pozwalają się nie tylko bawić, lecz też uczą. Może to być nauka odróżniania kolorów, wpasowywania kształtów, rozwijanie wyobraźni itd. Opcji jest naprawdę sporo, bo współczesne zabawki z każdym rokiem są coraz bardziej interesujące, zobacz: . Zakup odzieży to również bardzo praktyczny prezent, gdyż po kilku tygodniach noszenia większość odzieży staje się nader mała. Identycznie jest z obuwiem. Jeżeli szukamy bardziej oryginalnego podarunku, obowiązkowo postawmy na spędzenie wspólnie z maluchem wolnego czasu. Możemy na przykład zaplanować wyjazd z dzieckiem do wesołego miasteczka, na basen, na gokarty bądź do ogrodu zoologicznego. W dużej mierze nasz wybór powinien zależeć od wieku naszej pociechy i jej zainteresowań.


zabawka
Author: Richard Elzey
Source: http://www.flickr.com
Rozsądnym działaniem okażą się przykładowo parki dinozaurów, muzea techniki, parki rozrywki i inne tego typu. Atrakcyjnych miejsc jest w naszym kraju rzeczywiście niemało. Jeżeli mamy kłopot z odszukaniem właściwego miejsca na wspólne wyjście z maluchem, obowiązkowo odszukajmy inspiracji w Internecie. Nie zabierze nam to przesadnie wiele czasu, a niewątpliwie odszukamy jakąś interesującą atrakcję. Koszt takiego podarunku nie będzie nazbyt znaczący, a wspomnienia bez wątpienia pozostaną na dłużej niż pamięć o następnym aucie albo lalce.