Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Jakie istnieją typy karetek i jaką muszą mieć one ekipę?

Hipotetycznie to, czym jest ambulans, wie każde dziecko, jednak nie wszyscy pamiętają już jakie istnieją ich wersje i kto nimi może w ogóle jeździć. Rzecz w tym, że w zależności od jej typu, karetką mogłyby być transportowane nawet zwierzaki.


Internet
Author: US Department of Education
Source: http://www.flickr.com


karetka
Author: Shari's Berries
Source: http://www.flickr.com




I to bez towarzystwa choćby weterynarza.


zaproszenia
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl


Najbardziej popularne, czyli te zawierające minimum trzyosobową załogę, są ambulanse specjalne (tzw. rodzaj "S"), w których co najmniej jedna osoba jest lekarzem. W wypadku, kiedy nikt z pozostałych osób w załodze nie ma praw do prowadzenia karetek, dodatkowo w takim pojeździe mógłby być kierowca. Karetka rodzaju "P" to najpopularniesza postać karetki z ekipą, która składa się z co najmniej dwóch specjalistów ratowników lub pielęgniarzy. W tym przypadku bywa, że trzecią osobą jest uprawniony kierujący.

Opublikowane w tym miejscu informacje są według Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź tutaj (https://talentum.pl/), na której przeczytasz zbliżone kwestie.

Karetki typu "T", zatem transportowe, wykorzystywane bywają do przewiezienia osób, które nie potrzebują specjalnego nadzorowania bądź w celu przewiezienia przykładowo krwi. W skład kadry wlicza się najczęściej kierujący oraz ratownik. Końcową grupą bywają karetki weterynaryjne, czasami uprzywilejowane do udzielania pomocy i przewozu zwierząt do lecznicy weterynaryjnej. Najczęściej są w Kolorze żółtym w bordowe pasy, natomiast z tyłu są niebieskie.


Opisany powyżej rozdział tyczy się nowych instrukcji po nowelizacji zapisów w 2010 r., jednak niezależnie od tej okoliczności, ponadto istnieją karetki POZ lub NPL.


Zapewniają one całodniową pomoc doktora rodzinnego, realizując wizyty w domu pacjenta w przypadku pojawienia się chorób u ludzi nie potrafiących sami dojść do przychodni doktora pierwszego kontaktu, a u których nie ma niebezpieczeństwa utraty życia.