Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Jakie zabawki kształtują dzieci, a jakie je psują

Wszelki młody człowiek to indywidualista. Rodzice winni o tym pamiętać oraz to uszanować. Poprawnie dobrane zabawki pomagają dbać o prawidłowy rozwój motoryczny i emocjonalny dziecka.
rodzina
Author: flickr.com
Source: flickr.com


A z tym różnie bywa, dlatego że też i ze znajomością umysłowości swoich latorośli jesteśmy "na bakier" - W dziecięctwie przechodzi się 3 podstawowe przełomy: pod koniec drugiego roku życia, około 6-7 roku życia oraz w przybliżeniu w wieku 11-13 lat. W tych okresach dochodzi do poważnych reorganizacji. Żadne dziecko nie może funkcjonować na wyższym stadium nie przebywszy uprzednio przez stadia wcześniejsze.

Jeśli tego typu publikacja jest według Ciebie na tyle ważna, że chcesz zgłębić ją też od innej strony, zatem potrzebne Ci podobne dane, to więcej znajdziesz w treści (http://zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat,2,1643).

Wszelkie następne stadium znamionuje się większym "zaawansowaniem" w sposobie myślenia. Nie ma gotowego skryptu, w którym dokładnie skreślono, jakiego rodzaju umiejętności i w jakim czasie powinno przyswoić sobie malec.


Zdrowo edukowany smyk opanowuje poszczególne czynności wówczas, gdy jest na to gotów. Ważniejsza będzie kolejność pozyskiwania przez potomka poszczególnych zdolności niż czas, w jakim się one wykształciły. Wygórowane ambicje w stosunku do dzieciaków fundują im niekonieczne zawody. Tymczasem większość rodziców widzi w swych pociechach potencjalnego geniusza. Smyk ma być zawsze "naj". A zaczyna się już od doboru nieodpowiednich gadżetów. Muszą nie jedynie zapewniać radość, lecz uczyć oraz kształtować wyobraźnię. Dla niewielkich panienek odpowiednie będą np. kuchnie drewniane dla dzieci. Częstym nieporozumieniem popełnianym przez rodziców jest nabywanie zabawek na wyrost.
4-latek z pewnością nie da rady sobie z olśniewającym kompletem klocków lego. Pojawią się niekonieczne frustracje, niemoc. Dla takiego chłopca właściwy może być mały majsterkowicz.