Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju atrakcje turystyczne oferuje Polska, gdzie da się przyjemnie spędzić wolne chwile.

Polska jest bardzo interesującym pod względem turystycznym krajem, bo przecież na niezbyt dużej powierzchni oferuje bardzo dużą różnorodność przyrodniczą. Cała północna część kraju to piękny Bałtyk, z plażami uważanymi za jedne z najpiękniejszych w Europie. Wprawdzie wiele osób trochę narzeka na aurę, która faktycznie na wybrzeżu czasami bywa nieco niepewna, nawet w letnie miesiące zdarzają się dni, kiedy trzeba dużo cieplej się ubrać.


Karkonosze, Śnieżne Kotły
Author: Anna Więckowska
Source: Anna Więckowska
Lecz nadmorskie miejscowości posiadają tak niezwykły urok, że każdego lata odwiedzane są przez setki tysięcy turystów. Zaledwie pięćset kilometrów na południe rozciągają się za to szczyty górskie, tak naprawdę wzdłuż całej południowej granicy. Cały ten teren również jest chętnie wykorzystywany przez turystów, zwłaszcza w zimie do licznych miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają tłumnie wielbiciele snowboardu oraz narciarstwa. Nie można także zapominać o trzecim bardzo popularnym rejonie wyjazdów na wakacje, którym są Mazury, kuszą one niesamowitą przyrodą, spokojem, ciszą i bardzo dużą liczbą jezior.

Przedstawione tutaj newsy zaciekawiły Cię tak bardzo, że chcesz przeczytać więcej? Zapraszamy więc do następnej strony. Tam oczekuje kompleksowe objaśnienie.Jak więc widać sposobów na wakacje albo krótki weekendowy wyjazd nie brakuje, ale to rzecz jasna nie wszystko. Góry, jeziora i morze to wybierane najczęściej miejsca na wyjazdy, lecz inne rejony Polski także mogą dużo zaoferować. Miłośnicy zabytkowych miejsc z pewnością nie będą zawiedzeni przynajmniej kilkoma miastami, takimi jak Poznań, Wrocław albo Kraków, wycieczka do każdego z nich to co najmniej kilka dni intensywnego zwiedzania i rozrywek. Oferują one nie tylko mnóstwo zabytkowych miejsc, ale także liczne rozrywki sportowe oraz kulturalne, więc okazji na nudę raczej w nich nie powinno być.


Morze, Bałtyk, Ustka
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Bardzo interesującym pomysłem na letni wypoczynek może być poznanie zamków w naszym kraju. Spora liczba znajduje się na południu Polski, lecz największe i najbardziej znane są położone w pobliżu morza - o zamku w Malborku okazję każdy chyba słyszeć. Oprócz tego w naszym kraju jest bardzo duża ilość mniejszych atrakcji, więc zamiast nudzić się w weekend przed telewizorem warto którąś z nich znaleźć i pojechać oglądnąć.