Kotlina Kłodzka dla urlopowiczów - jakie ciekawostki i atrakcje można obejrzeć w tym rejonie.

Region Kotliny Kłodzkiej to bardzo popularne miejsce zimowego i letniego wypoczynku. Tak naprawdę przez wszystkie pory roku jest tam co robić, bo w ofercie jest nie tylko wspaniała przyroda, ale także dużo znanych na cały kraj zabytków.

góry stołowe - widok
Author: Yadis
Source: http://www.flickr.com
Kotlina Kłodzka położona jest między Sudetami, może więc zaproponować liczne rowerowe i piesze szlaki. posiadają one zróżnicować trudność, przez co może wśród nich znaleźć coś dla siebie i lubiący adrenalinę młody człowiek, jak i grupa dorosłych z dziećmi na spokojną przejażdżkę. Z kolei zima to czas snowboardowego i narciarskiego szaleństwa. W okolicy Kłodzka funkcjonuje kilkanaście stoków, szeroko rozwinięta jest także sieć sprzętowych wypożyczalni. Przykładowo: (Atrakcje Kotliny Kłodzkiej) Dzięki temu istnieją tam bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych, widać to zresztą doskonale wtedy, kiedy się będzie chciało znaleźć jakiś nocleg. Na niektóre okresy roku Kłodzko nocleg należy rezerwować sobie nawet kilka miesięcy wcześniej, a do dyspozycji będzie ich naprawdę dużo, począwszy od tanich kwater prywatnych a kończąc na czterogwiazdkowych hotelach i pensjonatach.Udając się w okolice Kłodzka warto zobaczyć kilka atrakcji, jakie zdobyły już krajowy rozgłos. Na pewno miejscem koniecznym do obejrzenia w tamtym rejonie jest Szczeliniec Wielki a także Błędne Skały. Obie te atrakcje to po prostu przepięknie ukształtowane przez przyrodę formacje skalne, o kształtach faktycznie rzadko spotykanych. Są one chętnie wybieranym miejscem wycieczek, szczególnie latem można się tam natknąć na rzesze turystów. Ale trudno być zdziwionym, bo każdy, kto miał je okazję zobaczyć na pewno potwierdzi, że warto się tam było udać. Autor:

góry stołowe
Author: Eri_pl
Source: www.flickr.pl
Z pewnością warte obejrzenia jest też samo Kłodzko, miejscowość ta ma ponad tysiąc lat historii i proponuje parę wspaniałych zabytków do oglądnięcia. Na pewno niezbędnym punktem pobytu będzie Twierdza Kłodzka, wybudowana kilkaset lat temu. Przez poprzednie wieki miała burzliwą historię, łącznie z tym że przez pewien czas była niemieckim więzieniem. Dzisiaj jej część udostępniono do oglądania, stanowiąc jedną z bardziej popularnych atrakcji tego typu w Polsce.