Kraków w starej fotografii – co zrobić, aby polepszyć wygląd zdjęć?

Większość z nas posiada w swoich albumach zdjęcia z dawnych lat. Szczególnie lubimy oglądać naszych pra- oraz prapradziadków, jak również podziwiać przemiany, jakie zaszły w miastach, w których mieszkamy. Kraków w starej fotografii jest niezrównanie piękny, lecz warto jest postarać się polepszyć jakość zdjęć, aby cieszyły nasze pociechy i naszych wnuków przez kolejne długie lata.

Kraków
Author: Jonas Van den Eynde
Source: http://www.flickr.com
Stare fotografie najlepiej jest oddać do studia fotograficznego, jakie zajmuje się przedstawianymi usługami oraz w rzetelny sposób odzyska ich blask. Wykorzystuje odpowiednie aplikacje i sprzęt, który umożliwia nie tylko poprawić wyraźność zdjęć, lecz także oczyścić je z zabrudzeń lub zadrapań wytworzonych na przestrzeni lat - .

Ponadto do studia można dać zdjęcia z niewielkimi ubytkami, gdyż w aplikacjach można je uzupełnić, nie niepokojąc się o nienaturalny wygląd fotografii. Inteligentne uzupełnianie jest dzisiaj częstokrotnie stosowaną metodą, ponieważ stare fotografie mogą być naderwane. Poza poprawieniem ich jakości można je także zeskanować, by wydrukować na przeróżnych materiałach, np. na płótnie i robić z nich obraz do salonu. Oryginały z kolei poddawane są konserwacji, aby jak najdłużej zatrzymały swój wygląd - .

Mając odpowiednie umiejętności oraz programy można samemu podjąć się przedstawianego zadania. Jednak powinieneś liczyć się z tym, że nie zawsze uzyskasz efekty, jakie będzie w stanie zapewnić rzetelne studio fotograficzne.

By fotografie jak najdłużej nie potrzebowały poprawek, należy je trzymać we właściwych warunkach oraz troszczyć się o ich czystość. Jaki jest koszt usług w studiach fotograficznych? Wszystko zależy od stopnia zniszczenia zdjęcia i od jego wielkości. Dlatego najlepiej jest od razu zapytać o szacunkowe koszty odnowienia fotografii, aby zdecydować czy można sobie teraz pozwolić na wydatek tego rzędu.

Jeżeli ty również trzymasz w szufladzie czy albumie stare zdjęcia, teraz już wiesz, że można dać im nowe życie. W innej sytuacji po kilku kolejnych latach może się okazać, iż detale zupełnie wyblakły oraz Kraków w ogóle nie wygląda już jak Kraków. Stare zdjęcia poddane nowoczesnym technikom będą mogły ponownie zostać włożone do albumów bądź postawione w ramkach, aby móc je podziwiać każdego dnia.