Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Niespodzianki dla małych szkrabów

Zabawa jest integralną częścią istnienia, również rozwoju najmłodszych. To właśnie zabawki gwarantują latoroślom w pierwszym okresie ich życia rozrywkę, powodują, że się nie nudzą, zajmują się sobą. Zabawki dla małych dzieci są ważne, by malec prawidłowo się rozwijał, oraz pojmował otaczający go świat przez zmysły, zazwyczaj wzroku, oraz dotyku.


Istotne więc jest, żeby dziecko otrzymywało takie zabawki, jakie nie ledwo go zaintrygują, ale i czegoś nauczą, aczkolwiek najważniejszą sprawą zawsze zostaje fakt bezpieczeństwa latorośli. Dlatego też powinno się sprawdzać na opakowaniu w trakcie zakupu w sklepie, czy dana zabawka posiada certyfikat bezpieczeństwa.

Zabawka dla niemowlaka
Author: Liz
Source: http://www.flickr.com
Do bobasów szczególnie przemawiają przedmioty w transparentnych, podstawowych kolorach, jednakowo działają również zabawki dla niemowląt z czarnymi, białymi, lub czerwonymi wzorkami. Takiego typu zabawki dla małych dzieci pobudzają rozwój wzroku, a także pobudzają rozum. Najważniejszy jest kontrast kolorystyczny, również zmienne kształty, zapewniające koncentrowanie na sobie uwagi malucha. Zawsze warto zwrócić uwagę na rozmaitość, bowiem reguła krzykliwości obiektu jest w tym wypadku nader celowa.

Świetnym pomysłem dla małych dzieci są maty. Służą stymulacji dziecięcych zmysłów, a także przyczyniają się do rozwoju mięśni, także synchronizacji wzrokowo-ruchowej. Są to współcześnie jedne z najbardziej atrakcyjnych zabawek, występujących w wielu kategoriach. Na kabłąku naciągniętym ponad spoczywającym dzidziusiem powieszone są często części, które dziecko może trzymać, bądź wprawiać w ruch. Przynoszą one niezwykłą możność rozwoju kreatywności dziecka już od najmłodszych lat.


Bardzo dobry prezent dla niemowlaka to grzechotki w układzie telefonu, klocki, łamigłówki geometryczne, pluszaki, plastikowe klucze na kółku. Wszelkie one niezmiennie trzymają się na szczycie listy i nie wygląda na to, ażeby miały kiedykolwiek znudzić się maluchom. Powinno się nabywać zabawki dla dzieci warszawa jakie są już sprawdzone i rekomendowane przez innych rodziców. Doświadczenie innych to zawsze największa i najbardziej cenna skarbnica informacji w tym obszarze.