Ostatnimi czasy planszówki robią prawdziwą furorę, przetestuj Scrabble , a także Osadników z Catanu

Paręnaście lat temu wszystkie dzieci czy to w mieście czy na wsi spędzały swój wolny czas razem. Z reguły spotykali się w umówionym miejscu oraz do nocy wymyślali najróżniejsze rozrywki. Niestety czasy się przeistoczyły i w tym momencie dzieci najchętniej spędzają wolny czas przed pecetem.


piers, scrable, gra planszowa
Author: Jamie McCaffrey
Source: http://www.flickr.com
Nie wynika z tego rzecz jasna nic dobrego, więc winniśmy zachęcić nasze pociechy, żeby inaczej spędzały swój wolny czas (zobacz także). W ostatnim czasie do mody drugi raz wracają gry planszowe. Nie grają w nie wyłącznie małolaty, coraz więcej pełnoletnich osób decyduje się na nabycie rozmaitych gier, aby nie spędzać każdego wieczora przed telewizorem. Jeżeli fascynuje nas gra na surowe, zimowe wieczory to niezaprzeczalnie Scrabble będą doskonałym zakupem.

Na pewno każdy słyszał o tej grzej, w które chodzi szczególnie o to, żeby złożyć jak najwięcej słów z wylosowanych liter. Grę wygrywa gracz, jaki zdobędzie największą ilość punktów w chwili, gdy ostatnia płytka zostanie wylosowana. Dla liczby graczy od 3 do 4 zalecana jest gra Osadnicy z Catanu, w jakiej chodzi o to, żeby zostać władcą Catanu. Każdy gracz będzie pragnął pozyskać jak największą ilość terenów, jednakże po pewnym czasie zacznie każdej rzeczy brakować w mieście. Grę wygra gracz, jaki zyska najwięcej ziemi, surowców , a także władzę. Więcej o planszówkach: wciągająca gra (serwis internetowy) osadnicy z catanu

Jeśli zazwyczaj spędzamy czas wolny w dużym gronie to musimy zwrócić uwagę na gry towarzyskie. Z całą pewnością najbardziej znana dziś jest Tabu gra, w jakiej chodzi o to, by pokazać dane słowo nie używając kilku słów kluczowych. Zazwyczaj gra wywołuje sporo śmiechu pośród wszelkich uczestników zabawy.


gra planszowa
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
Kolejna gra rekomendowana na spotkania towarzyskie to gra Ego, która egzaminuje to jak dobrze znamy własnych kolegów. Żetonem zaznaczamy poprawną odpowiedź, a w następnej kolejności nasi znajomi będą próbować zgadnąć, jaka odpowiedź jest nasza. Musisz pamiętać o tym, iż po zakupie pierwszej planszówka będziesz pragnął kupić dla siebie kolejną- towarzyska gra tabu. Możesz mieć pewność, że gry planszowe to rewelacyjny sposób na spędzanie czasu z dzieciakami. Zacznijcie od zakupu najprostszych gier, tak aby przez cały czas móc poszerzać własną kolekcję.