Podstawowe informacje na temat turystyki kajakowej czyli jak dużo zalet posiada ten wspaniały wodny sport.

Jak tylko zaczyna się robić ciepło, na naszych rzekach i jeziorach zaczynają się pojawiać kajaki. Ten wspaniały sport cieszy się coraz większą popularnością, ludzie widzą zalety spędzania swojego czasu właśnie w taki sposób, a zalet tych jest faktycznie sporo. Niektórym może się wydawać, że kajakarstwo jest drogim sportem, ale nie jest to prawdziwe. Owszem, jeżeli ktoś by chciał zakupić cały sprzęt pływający, to kilka tysięcy będzie na to potrzebowało, no i rzecz jasna miejsce do trzymania wszystkiego.

kajakarstwo
Author: Urko Dorronsoro
Source: http://www.flickr.com
Jednak jeżeli ma to być kilkukrotna przygoda w czasie wakacji, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie pożyczenie kajaka. Obecnie nie powinno z tym być żadnego problemu, coraz liczniejsze wypożyczalnie obsługują praktycznie wszystkie rzeki nadające się do pływania. Można skorzystać z typowej oferty, na którejś z popularnych tras, lecz jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to samodzielnie może rozplanować podróż po jeziorach i rzekach i umówić się na dowiezienie sprzętu w wyznaczone miejsce. Możliwości jest sporo, a firmy zajmujące się wypożyczaniem wykazują dużą elastyczność w tym względzie - .spływ kajakowy
Author: Joshua Mayer
Source: http://www.flickr.com
Warto także rozwiać jeden mit związany z tym, że kajaki są przeznaczone dla ludzi silnych i wysportowanych. Podstawowe zasady pływania można poznać w ciągu kilkudziesięciu minut, a każdy przepłynięty kilometr doda więcej pewności i doświadczenia. I wcale nie trzeba przy tym mieć jakoś ogromnie dużo siły, gdyż z pływaniem kajakiem doskonale będą sobie radzić nawet młodsze dzieci. Rzecz jasna należy tu zadbać o bezpieczeństwo, więc używanie kamizelek jest niezbędne, absolutnie nie należy tego lekceważyć nawet jak się dobrze pływa. Firmy oferujące kajakowe spływy mają niezwykle szeroką ich propozycję. Można się wybrać na parogodzinny spływ, na weekend albo na całe dwa tygodnie. Ogromnym plusem takich spływów jest to, że można sobie samodzielnie ustalać ich trasę, nikt do niczego nie będzie zmuszał. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może się delektować spokojnym pływaniem i oglądaniem widoków, a za to innych zapewne ucieszy jak najszybsze pokonanie całej trasy.