Przypasować meble do właściwego pomieszczenia – wcale nie taka nieskomplikowana rzecz. Dokładnie wiedzą o tym hotelarze

Każde miejsce wyróżnia się własną specyfiką. To identycznie jak z ludźmi, nie da się tak zwyczajnie każdego z osobna wrzucić do „jednego wora”. Każdy ma odmienny charakter, więc również pozostałe cechy można mu przypisać, podobnie jak miejsca są różnorodne, w jednych pasuje lepiej coś w klimacie art deco, a jeszcze w innym miejscu świetnie będzie wyglądać umeblowanie w klimacie nowoczesnym. Najważniejsze to wybrać tak, ażeby było jak najbardziej perfekcyjnie.
Wiedzą o tym hotelarze, którzy dobierają meble do hotelu. W zależności od klasy konkretnego hotelu dobór takich mebli to nie lada ciężki proces. Nawet hotele, jakie nie są zbyt drogie powinny mieć takie meble, aby służyły przyjezdnym, lecz ażeby były też bezproblemowe do sprzątania przez obsługę. To musi przedstawiać się tak, że otrzymujemy lokal z ciekawymi rozwiązaniami, jakie nam z pewnością nie przeszkadzają w pobycie. Natomiast personel powinien mieć możliwość prędkiego i bezproblemowego posprzątania pomieszczeń, kiedy goście już zwolnią pokoje.


sypialnia
Author: Engyles
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo jednak, że niewielkie kwatery czy hotele o najbardziej zwykłym standardzie rządzą się własnymi prawami, więc można tam zobaczyć rozwiązania, o jakich przed chwilą mówiliśmy, ale także w odmienny sposób, może być całkowicie inaczej. Dlatego również wybór hotelu w tym segmencie może dać nam sporo radości, ale też wielkie rozczarowanie. Pod tym kątem to hotele o bardziej prestiżowej wymowie mają pole do popisu. W takich hotelach nie liczy się bowiem mebel, który jest prosty, aby go wyczyścić. Meble w takim miejscu muszą być naprawdę na poziomie (czytaj: oferta na meble). A że widać to na pierwszy rzut oka dość często się można przekonać.

Nawet nie znając się na tym niekiedy odczuwamy, czy jakiś wystrój tylko pozoruje lepszy poziom czy może rzeczywiście jest tym, na co wygląda. To jedynie potwierdza tezę, że do tych miejsc nie powinniśmy oszczędzać, gdyż jeśli mamy gości, którzy są w stanie zapłacić za naprawdę dobre warunki, to chcą mieć te dobre warunki. Nie chcą imitacji i zastępczych środków, pragną widzieć i czuć za co płacą. Jeśli odczują, że coś jest nie tak mogą już do nas nie przybyć, więc nie warto podejmować ryzyka.