Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Turystyka w Polsce, czyli atrakcje które powinieneś zobaczyć. Mamy sprawdzone podpowiedzi

Najnowsze badania na temat turystów przyjeżdżających do Polski pokazują, że jest to kraj najchętniej odwiedzany przez obywateli krajów położonych w sąsiedztwie – Niemiec, Czech, Ukrainy i tak dalej. Od chwili otwarcia granic, coraz częściej przybywają obywatele odleglejszych państw europejskich – Francji, Hiszpanii, lub Włoch. Kraj raczej rzadko odwiedzają turyści spoza kontynentu europejskiego.


w drodze
Author: prakash sahoo
Source: http://www.flickr.com
Najchętniej preferowanymi punktami pobytu gości z zagranicy są duże ośrodki dysponujące ofertą hoteli na zróżnicowanym poziomie. Rzadziej są to miejsca chętnie odwiedzane przez obywateli Polski, jak Kazimierz Dolny.

Oczekiwania turystówPolska zdaniem odwiedzających jest państwem czystym, zielonym, mającym bogatą historię i niezwykłe zabytki architektoniczne. Niestety, kraj ten jest również znany z niewystarczającej infrastruktury drogowej oraz niewielkiej liczbie portów lotniczych. Najczęściej turysta pragnie zobaczyć miejsca łatwo dostępne i dostosowane do potrzeb obcokrajowców. Przykładem tego rodzaju miejsca jest zamek w Malborku, który ze względu na możliwość zwiedzania z przewodnikiem posługującym się językiem angielskim, niemieckim lub rosyjskim zdobył dobrą opinię wśród Zagranicznych turystów. Od jakiegoś czasu na zamku tym można także korzystać z darmowych audioprzewodników w wersjach na kilkanaście języków. Popularnością cieszą się także festiwale kulturalne jak Wratislavia Cantans, Jazz Jamboree czy ostatnio popularny wśród młodych ludzi Open'er Festival.

Baza noclegowa

Największą popularnością cieszą się międzynarodowe sieci hoteli o niezbyt wysokim standardzie. Odwiedzający bardziej bowiem ufają markom już im znanym z kraju pochodzenia, o powszechnie znanych standardach. Takie hotele zazwyczaj ulokowane są w małej odległości od centrum, co dla gościa jest dodatkowym atutem. Pełną listę miejsc noclegowych w określonym mieście można znaleźć wpisując w wyszukiwarce internetowej przykładowe hasło „noclegi w Gdańsku (przykład)”. Dużą popularnością cieszą się także przyhotelowe sieci restauracyjne, jak również lokale gastronomiczne zlokalizowane w pobliżu centrum, bądź miejsca noclegu. Badania pokazują, że turyści nie szukają mniej kosztownej alternatywy gastronomicznej i nierzadko idą pod tym względem na łatwiznę.