Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Ubiór w góry – a więc jak się ubrać by się czuć wygodnie

Zamyślając wypad w góry, zawsze przykładajmy sporą uwagę do tego, w co się ubrać. Odzież w dużej mierze pomaga czuć się komfortowo w rozmaitych warunkach, a w skrajnych sytuacjach może zdecydować o naszym przetrwanie, w związku z tym warto zastanowić się nad własnym ubiorem.


Kiedy wynajmiemy góralskie domki Szczawnica, przypuszczalnie czeka nas nie jedna górska wycieczka.
Osada nad Babieńskim Potockiem oferuje duży wybór domków górlaskich
Author: Sludge G
Source: http://www.flickr.com


Poprawnie dobrana garderoba sprawi iż podtrzymamy odpowiednią temperaturę jak też suchość skóry, co więcej będzie ona ochraniała przed otarciami oraz da nam swobodę działania. Pogoda w górach bywa całkiem zmienna, toteż najlepszym sposobem odziewania, będzie tzw. system na cebulę. Wkładanie wielu warstw okryć pozwala nam całkiem szybko dopasować się do otoczenia pod względem dominujących warunków pogodowych - . Planując nasz ubiór możesz przyjąć dość prosty schemat warstw: odzież (https://skalnik.pl/odziez-meska-bielizna-termoaktywna.html) spodnia termoaktywna, warstewka trzymająca temperaturę, warstewka chroniąca przed wiatrem i opadami.


Pierwsza warstewka to nic innego jak transporter wilgotności. Odzież (www.skalnik.pl/odziez.html) spodnia termoaktywna, dlatego że właśnie o niej mowa, dzięki właściwościom hydrofobowym trzyma w suchości naszą skórę, co wpływa pozytywnie na ciepłotę naszego organizmu. Wilgoć w kontakcie z naszym ciałem potrafi doprowadzić do wychłodzenia, w związku z tym zawsze należałoby dbać o suchą warstwę przylegającą do skóry. Ekwipując w odzież spodnią warto kierować uwagę z jakich materiałów jest zrobiona.
Stanowczo powinniśmy wystrzegać się bawełny, dlatego że długo schnie i mokra traci swe własności izolacyjne. Wierzchnią odzież zakupisz w każdym sklepie turystycznym. W taki sposób ubrani możemy udać się na szlaki turystyczne Pieniny.