Upominek dla pociechy – jaki najlepiej wybrać? Zgodny z życzeniem czy rozwijający? Oto kilka dobrych propozycji

Urodziny, dzień dziecka, Boże Narodzenie – okazji do kupowania upominków swoim dzieciom jest naprawdę wiele. Wielokrotnie lubimy obdarowywać nimi również szkraby innych członków rodziny – czyli siostrzeńców, bratanków, wnuczki, wnuków. Co jednak warto kupić? Czy z każdym razem powinniśmy kierować się pragnieniami najmłodszych? Czy to, co da im szczęście, rzeczywiście jest dla nich najlepsze, idealne? Nie zawsze. Dobrze, żeby podarunki oprócz zapewniania uśmiechu również czegoś uczyły, wpływały na rozwój.

gra planszowa
Author: yoppy
Source: http://www.flickr.com
A przykładem niniejszych upominków są wszelkiego rodzaju gry planszowe. Wiele dzieciaków, od maluszków, aż po nastolatki za nimi przepada. Potrafią godzinami głowić się nad planszą, rywalizować, spierać. By ułatwić nam wybór, producenci na opakowaniach zamieszczają z reguły oznaczenie, dla której grupy wiekowej jest przeznaczona ta określona gra. Dzięki temu nie musimy sami się nad tym głowić. Jednakże gry planszowe to tylko jedna z wielu opcji. W cenie jest także wszelakiego rodzaju sprzęt sportowy. On także pozwala dzieciom rozwijać się – ale w całkiem inny sposób. Sprawia, że są zdrowsze, silne, pełne energii, mają lepszą kondycję. Niniejsza aktywność zaowocuje w przyszłości, sprawi, iż nasze dziecko znacznie później będzie musiało zmagać się z symptomami starzenia, przeróżnymi schorzeniami. Dobrze w to zainwestować, prawda? Rower, rolki, łyżwy, narty – pomysłów jest mnóstwo. Wybór powinien zależeć od upodobań i gustu naszego malucha. Każde dziecko przecież jest odrobinę inne i co innego lubi. Istotne, aby w ogóle ciekawiło się jakimkolwiek sportem.sprawdź wszystkie dostępne produkty
Author: Maja Dumat
Source: http://www.flickr.com
Co jeszcze możemy kupić? Dziewczynki od najwcześniejszych lat przepadają za przeróżnymi ozdobami. Gumki do włosów, zawieszki, spinki – na widok tych gadżetów młodej damie na pewno zabłysną oczy. Dobrze wobec tego czasem zrezygnować z rozwijających podarunków oraz tak zwyczajnie zrobić swojej córce, siostrzenicy czy też wnuczce radość. Będzie miała czym chwalić się przed koleżankami oraz o czym z nimi rozmawiać, a to też niebywale ważne. W końcu poczucie swojej wartości, które zbuduje dzisiaj, pozostanie z nią na całe życie.