Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób uczniowie nie powinni wybierać szkoły średniej?

Dla wszystkich młodych uczniów niezwykle ważne jest to, żeby wybierać szkołę średnią w sposób świadomy, nie natomiast kierować się jakąkolwiek tendencją albo tak jak owca iść ślepo za stadem.


Trzeba w odpowiedzialny sposób ustalić swe możliwości.


Lego
Author: Mark Longair
Source: http://www.flickr.com


Jeśli jesteś, dla przykładu, średnim lub słabym wychowankiem, to lepiej nie iść do szkół określanych jako elitarne, zatem tych, w których kształcą się głównie tzw. "kujoni". Nawet jeżeli do tego typu szkoły się dostaniesz, to kiedyś będziesz musiał przez cały czas coś jakiejś osobie udowadniać. A nie ma to przecież niczego wspólnego z nauką. Trzeba także mieć świadomość, że nawet w bardzo dobrej placówce możemy spotkać nie najlepszych nauczycieli i na odwrót: w szkole, która ma niższe notowania, mogą także funkcjonować niezwykle dobrzy, a nawet wybitni wykładowcy oraz wychowawcy.


nocnik
Author: SORAYA
Source: SORAYA
Najbardziej istotne jest to, aby nie uważać, że liceum jest bardziej korzystne od technikum. Taka szkoła (kurs matura informatyka) nie jest w jakimkolwiek wypadku szkołą gorszą, po prostu przyjęło się już, że do liceum idą te osoby, które chcą pójść później na studia, z kolei w technikach uczą się wyłącznie osoby, które zostaną w przyszłości kasjerkami, murarzami lub osobami, które spotykamy w okienkach pocztowych. W liceum nie uzyska się tak konkretnej i praktycznej wiedzy, która będzie przygotowywała do wielu dziedzin.


Szczególnie dla osób, które chcą udać się potem na kierunki techniczne, bardziej korzystne okaże się technikum. Humaniści faktycznie lepiej niechaj wybiorą liceum. Jeśli chodzi o elitarne szkoły, to nie chodzi tu o to, aby iść do nich, ponieważ później będzie się czym chwalić.