Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zagospodarować wolne na feriach? Co będzie dobrym pomysłem dla wszystkich domowników?

Ferie zimowe to taki czas w roku, kiedy sporo osób zabiera własne pociechy i razem wyrusza w jakieś interesujące miejsce. Rodzice starają się zapewnić dzieciakom jak najwięcej rozrywki, z tego powodu często myślą nad tym, w jakie miejsce zabrać własne pociechy. Z jakiej formy spędzania czasu dziecko na pewno będzie zadowolone? Ferie zimowe najczęściej kojarzą się z zimowym szaleństwem. Warto w związku z tym zobaczyć prognozy pogody, by wiedzieć czy w Polsce aura będzie sprzyjała białemu szaleństwu, czy też jednak trzeba pojechać za granicę. Wyjazdy snowboardowe to świetny sposób na wyjazd razem z rodziną.


snowboard na śniegu
Author: Gavin Craigie
Source: http://www.flickr.com
Nawet jeśli dzieci nigdy nie uprawiały takiego sportu, to można wynająć instruktora, jaki w przystępny sposób pokaże najmłodszym na czym polega jeżdżenie na snowboardzie. Dzieciaki w ten sposób spędzą czas bardzo pożytecznie, ruszając się, na świeżym powietrzu oraz ucząc się czegoś nowego. Wszelkie sporty zimowe to w ogóle świetny sposób rozplanowania ferii zimowych. Ważne, by być w ruchu jak również aby nasze dzieci mogły oderwać się od myślenia o szkole. Nasze organizmy potrzebują bowiem tak samo jak my, odskoczni od codziennej rutyny. Dobrym pomysłem może okazać się jeżdżenie na biegówkach.

W Polsce znajdziemy sporo, dobrze przygotowanych tras. Plusem biegówek jest to, że możemy pooglądać krajobrazy na większej przestrzeni, możemy przemieszczać się. Nie siedzimy cały dzień na tym samym stoku lecz możemy pokonywać całkiem długie trasy w ładnej górskiej scenerii. Często można jeździć na biegówkach z daleka od tłumów ludzi oraz można spędzić czas w miejscach, gdzie będziemy czuć naprawdę bliskość natury. W ten sposób będziemy mogli odpocząć też od szaleństwa miejskiego, szybkiego życia. Kiedy jednak aura na dworze nie sprzyja zimowemu szaleństwu, to zawsze możemy poszukać dzieciom jakiś ciekawy obóz tematyczny. Warto, ażeby dziecko również spędziło ten czas pożytecznie, przyswajając sobie nowe wiadomości.


Dość modne są obozy jeździeckie, z jakich można wynieść nie jedynie nowe umiejętności, lecz również umiejętność dbania oraz obcowania ze zwierzętami. To bardzo istotne, ażeby dzieci miały w sobie wiele empatii, o której sporo osób już obecnie zapomina. Takie cechy będą przydatne w życiu młodych ludzi, jak też w późniejszym życiu będą czymś bardzo wartościowym. Jak widać można różnie wykorzystać ferie szkolne. Ważne by nie był to czas, który dziecko przeznaczy na oglądanie telewizji czy granie w gry komputerowe oraz przesiadywania w domu. Należy wskazać dzieciakom inną, ciekawszą alternatywę, jaka daje jednak więcej pożytku.