Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Wrocław rozkocha w sobie każdego! Co powinnyśmy zwiedzić i na co zwrócić uwagę, spacerując po wrocławskich uliczkach?

Wrocław to zdecydowanie miasto, z którego możemy być dumni, miasto, które jest świetnie kojarzone przez mieszkańców innych krajów. Obok Gdańska, Warszawy czy Krakowa to jedno z najbardziej znanych miejsc w naszym kraju, chętnie odwiedzane przez turystów, jak i samych Polaków. Wrocław tętni życiem, zarówno w dzień jak i w nocy, nie tylko za sprawą przyjezdnych, ale także dzięki studentom, którzy chętnie we Wrocławiu zamieszkują. Wrocław to bardzo interesujące miejsce dla studentów.

Katedra we Wrocławiu
Author: Alexander Johmann
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim umiejscowione są tam rewelacyjne uczelnie, a na dodatek jest to miasto, w którym bez przerwy toczy się życie kulturalne. W mieście nie brakuje żaków z zagranicy. Na dyskotekach i różnorakich imprezach bawią się studenci, ale także ludzie biznesu oraz rzecz jasna turyści z całego kontynentu, a nawet świata. Miasto żyje przez cały rok. We Wrocławiu jest wiele malowniczych miejsc, w których romantyczny spacer nabiera nowego wymiaru.Wszystkie wycieczki po Wrocławiu obejmują Starówkę - sprawdź Eko-Tur. Stanowi ona bowiem punkt centralny miasta i jest wyjątkowo urokliwa. Rynek Główny miasta czaruje fantastycznym klimatem. Warto przejść się ulicą Świdnicką. Turyści podziwiają Nowy Ratusz oraz Stary Ratusz. Godne zobaczenia są Sukiennice. Jeśli chodzi o urocze kamienice, które są bardzo charakterystyczne, znaleźć można wiele klimatycznych restauracji, barów, kawiarni. http://ekotur.wroclaw.pl/atrakcje-wroclawia.html

Plan każdej wycieczki po Wrocławiu powinien obejmować Ogród Japoński, czyli świetną atrakcję dla naszych dzieci, a również Ostrów Tumski. Świetną alternatywą będzie rejs statkiem po rzece, podczas którego można podziwiać panoramę miasta. Koniecznie trzeba odwiedzić Ogród Botaniczny oraz ZOO. We Wrocławiu trzeba zobaczyć fontanny, które są zlokalizowane przy Moście Grunwaldzkim. W ich pobliżu jest umiejscowione Wzgórze Partyzantów z Belwederem, a także Park Słowackiego. Godna zobaczenia jest Opera Wrocławska oraz Plac Teatralny.