Z jakiego powodu klocki lego są tak bardzo popularne wśród dzieci od wielu lat.

Klocki lego od dawna są jedną z najbardziej popularnych dziecięcych zabawek, co zresztą widać po tym, jak dużo się ich sprzedaje. Nie ma chyba malucha, jaki w pewnym momencie życia by się nimi nie bawił, a przecież propozycja tej firmy obejmuje każdą grupę wiekową.


pokój masażu
Author: Anna
Source: http://www.flickr.com


Już roczne maluchy mogą się bawić klockami duplo, dzięki czemu będą mogły rozwijać swoje manualne zdolności. Starsze mogą swoją przygodę rozpocząć od lego classic, są one bardzo uniwersalne i dają spore możliwości w układaniu własnych konstrukcji. Wśród młodszych miłośników klocków dużą popularność także mają lego city - sprawdź. Zbudować z nich można różnego rodzaju auta i sceny z życia codziennego, a po połączeniu ze sobą kilku różnych kompletów nawet zbudować pokaźnych rozmiarów miasto.


Samolot drewniany, zabawki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jedną z ogromnych zalet klocków Lego jest to, że bez żadnego problemu pasują one do innych zestawów, przez co bardzo dobrze się je ze sobą łączy. Dlatego też kupując lego dinozaury dla dziecka, które już posiada inne klocki, można mu dać jeszcze większe możliwości na zabawę. Być może na samym początku zostanie on złożony zgodnie z instrukcją, lecz później łączyć go będzie można z pozostałymi albo rozbudowywać. Możliwości o zupełnie innym charakterze daje lego creative - ciekawe lego dinozaury.


Zestawy z tej serii już w samych instrukcjach będą miały przewidzianą opcję składania kilku różnych urządzeń, wyposażonych niejednokrotnie nawet w zdalne sterowanie oraz silniki. Lecz każdy młody inżynier będzie mógł na tej podstawie konstruować swoje niepowtarzalne pojazdy i urządzenia.