Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Zainteresowania – warto poszukać ulubionego zajęcia

Wolny czas – chyba każdy zapewne lubi go mieć. Jednakże nie zawsze w nadmiarze. Reguła jest zazwyczaj taka, że kiedy nazbyt często nie mamy żadnych obowiązków, to zaczynamy swój czas zwyczajnie marnować. Marnujemy go na bzdury, wykorzystujemy do mało konstruktywnych rzeczy, nierzadko sami później nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co w zasadzie robiliśmy. Tymczasem, kiedy mamy go znacznie mniej, to staramy się wykorzystać każdą wolną chwilę.

spędzanie wolnego czasu
Author: Herbert Guedes
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej wartościowy sposób, na spędzanie wolnego czasu to taki, że się rozwijamy. Najlepiej więc gdy mamy jakąś swoją pasję. Nie musi to być coś ”wielkiego”, ważne, aby nam sprawiało przyjemność i powodowało, że będziemy zadowolonymi ludźmi. Hobby bywa przecież, w zależności od rodzaju, różnorodne. Niektórzy lubią przykładowo coś kolekcjonować. Znaczki, figurki, obrazy czy też butelki wina – opcje są różne. Inni z kolei uprawiają ulubioną dyscyplinę sportu. Dzięki temu mają lepszą kondycję i są zdrowsi, jest to zatem bardzo pożyteczne hobby. Są natomiast również osoby, które w wolnych chwilach nie robią w zasadzie nic pożytecznego. Marnują czas przed komputerem, surfując bez celu po sieci, chociaż znają przykładowo na pamięć program tv. Wydaje im się, że tym sposobem odpoczywają, niemniej tak naprawdę po weekendzie są o wiele bardziej zmęczone niż przed nim. Takich postaw należy więc raczej unikać. A czy ty masz już własne hobby? Czy jest coś, na myśl o czym błyszczą ci oczy? Jeśli niekoniecznie to warto coś takiego mieć. W końcu w praktyce nigdy nie jest na to zbyt późno. Najnowszy program tv na portalu .pasja
Source: http://www.sxc.hu/
Wielu ludzi znajduje swoją pasję w młodości, niemniej w wieku średnim, czy już na starość również mamy taką możliwość. Nie zaprzepaść jej zatem. Rozważ, czy jest coś, co cię zawsze pociągało, czego zawsze chciałeś spróbować. Być może miałeś coś takiego jako dziecko czy w wieku parunastu lat, jednak później o tym pragnieniu w zupełności zapomniałeś. Na pewno warto je zatem odświeżyć, wrócić do niego. Wciąż możesz zacząć uprawiać upragnioną dyscyplinę sportową bądź stworzyć własną kolekcję puszek. Na to naprawdę nie jest nigdy za późno. Powinieneś tylko zacząć, a później szybko się w to wciągniesz. Być może nawet poznasz dzięki temu nowych znajomych, którzy mają hobby podobne do twojego.