ćwiczenia

W jaki sposób się bawić z pociechami

chłopiec
Author: uzi978
Source: http://www.flickr.com
Dzieciństwo to czas, kojarzący się zwykle z wesołą zabawą i brakiem problemów. Przywodzi na myśl także opiekę i troskę rodziców, która powinna być w tym okresie obecna. Aktualnie jednak jest dużo sytuacji, kiedy rodzice nie zajmują się swoimi dziećmi. Niejednokrotnie wypływa to z ich obowiązków związanych z pracą; gdy oboje rodzice chodzą do pracy, dziecko umieszczają w żłobku, przedszkolu lub na oku opiekunki. Natomiast czas spędzany ze swoimi pociechami jest bardzo istotny i ma duży wpływ na umysł dziecka i jego przyszłe życie. Z tego powodu nawet najbardziej zajęci rodzice powinni wygospodarować czas dla własnych pociech, czasami nawet kosztem swojej kariery zawodowej. Wiele osób bowiem później żałuje, że nie miało bliższego i częstszego kontaktu z pociechami. Rodzajów tego spędzania czasu jest duża liczba.

Zabawy ruchowe jako stymulacja pracy mózgu i źródło olbrzymiej uciechy

Aktywność fizyczna
Author: James Emery
Source: http://www.flickr.com
Brak aktywności ruchowej w wieku przedszkolnym może mieć znaczny, negatywny wpływ na wszechstronny przebieg rozwoju malucha, ponieważ opóźnia jego rozwój ruchowy i fizyczny, a również ujemnie oddziałuje na jego umysłowość i stan emocjonalny.

Prowadź trening mądrze – wzmacniaj mięśnie tak samo w siłowni jak i we własnym domu

Siłownia
Author: Morten Skovgaard
Source: http://www.flickr.com
Wyrabianie mięśni to zamierzenie licznych kulturystów. W jaki sposób trenować, by prędko zyskać wymarzoną kondycję? Przed tym jak weźmiemy się do treningu, trzeba uświadomić sobie kilka wyjątkowo istotnych faktów. Aby wyrabiać masę musimy mieć świadomość o kilku ważnych sprawach.