Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Zabawki a wiek dziecka

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby dziecko rozwijało się szybko i bez kłopotu. Uczymy maluchy pisania, czytania, liczyć, poruszać się w świecie. Robimy to na mnóstwo sposobów. Jednym z bardziej popularnych jest interesowanie dziecka edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są teraz chętnie kupowane? Tak naprawdę kilka, niektóre z nich z pewnością pamiętamy z własnego dzieciństwa.
dzieci
Author: Dan Cake
Source: Dan Cake


Na początek lalki barbie. Możemy używać ich do rozwijania wyobraźni. Poprośmy dziecko żeby przedstawiło historię tej lalce. Lalka może być dowolną postacią – królewną, nauczycielką, mamą. Jeżeli mamy zdolności manualne możemy przygotować jej ubranka wedle tego co o postaci opowie nam dziecko.

Druga niezwykle popularna zabawka to wszelkiego typuu gry memory to znaczy gry pamięciowe. Zazwyczaj to zestaw kartoników z obrazkami.

Istnieje teraz oryginalna strona www (http://arapneumatik.pl/p-179-pozycjoner-cyfrowy-d3-flowserve-pmv), która posiada istotne informacje na opisywany temat, więc nie zwlekaj tylko przestudiuj ją dokładnie.

Każdy obrazek występuje na dwóch kartonikach a zadaniem gracza jest zbieranie par. Gra ćwiczy zapamiętywanie w którym miejscu położony jest kartonik z którym rysunkiem i niezwykle wspomaga rozwój. To także wspaniały pomysł na wspólne spędzenie kilku godzin, na przykład gdy pada deszcz.

Furorę od pewnego czasu robią klocki. Budowle z nich ustawione trudniej rozwalić, niż takie ze zwykłych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Dziecko może ustawiać z nich wysokie konstrukcje. Najczęściej do zestawu klocków dodany jest obrazek przedstawiający to, co można z nich zbudować. Klocków jest wiele rodzajów. Od sporych dla małych dzieci, po mniejsze dla już podrośniętych – sześcio, siedmioletnich. Więcej przeczytasz tu: .

Również dla większych dzieci przeznaczone są samochody sterowane rc. Pomagają rozwijać widzenie przestrzenne, a także wykształcają inne umiejętności na przykład ocenę odległości, szybkości itp. Konieczne są także pewnego rodzaju zdolności manualne, by poradzić sobie z obsługą pilota. Tu sporo więcej przykładów dla was: ciekawostka.

Jeżeli właściwie zachęcimy dziecko i będziemy poświęcać czas na zabawę z nim, tak naprawdę każda zabawka może być edukacyjna. Nawet zwykły patyk może się sprawdzić w takiej roli. Wszystko zależy wyłącznie od naszej inwencji.