gra

Zabawki a wiek dziecka

dzieci
Author: Dan Cake
Source: Dan Cake
Wszystkim rodzicom zależy na tym, żeby dziecko czyniło postępy w rozwoju jak najlepiej. Uczymy maluchy pisać, czytania, liczyć, poruszać się w świecie. Robimy to na mnóstwo sposobów. Jednym z bardziej znanych jest rozwijanie wyobraźni malucha edukacyjnymi zabawkami. Jakiego typu zabawki edukacyjne są obecnie chętnie kupowane? Tak naprawdę kilka, część z nich na pewno pamiętamy z własnego dzieciństwa.

Czy wiemy jakie zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka powodują najwięcej zadowolenia?

zabawka
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Trzeba stawiać tu na jakość

Jeśli wybieramy jakiś materiał dla dziecka, nie istotne czy to ubiór, jedzenie czy zabawka, pragniemy aby było ono jak najwyższej jakości, przez co będziemy mieli wrażenie, że zapewniamy mu wszystko co konieczne do prawidłowego rozwoju. Ale jak rozpoznać, co jest odpowiednie dla naszego dziecka, skoro sklepowe regały uginają się od nadmiaru różnorakich przedmiotów, a każdy w zetknięciu z tym wszystkim poczuje się całkowicie skołowany?

Jak odpowiednio wykorzystać można przydomowy ogród żeby dostarczyć dzieciom wiele zabawy i przyjemności

obrazeczek - dziecko
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie własnego domu z nawet niedużym to pragnienie wielu dorosłych, ale w praktyce najbardziej korzystają na tym ich dzieci. Mieszkając w bloku wielorodzinnym czy kamienicy na jakimś osiedlu każde wyjście z maluchem musi być zaplanowane, ze względów bezpieczeństwa najczęściej razem z dorosłą osobą, a i czasami tak naprawdę nie bardzo będzie gdzie iść.

Zabawy ruchowe jako stymulacja pracy mózgu i źródło olbrzymiej uciechy

Aktywność fizyczna
Author: James Emery
Source: http://www.flickr.com
Brak aktywności ruchowej w wieku przedszkolnym może mieć znaczny, negatywny wpływ na wszechstronny przebieg rozwoju malucha, ponieważ opóźnia jego rozwój ruchowy i fizyczny, a również ujemnie oddziałuje na jego umysłowość i stan emocjonalny.

Pages