gra

Zabawki a wiek dziecka

dzieci
Author: Dan Cake
Source: Dan Cake
Wszystkim rodzicom zależy na tym, by dziecko czyniło postępy w rozwoju jak najlepiej. Uczymy maluchy stawiania literek, czytania, liczb, orientowania się w otoczeniu. Robimy to na mnóstwo sposobów. Jednym z bardziej znanych jest rozwijanie wyobraźni pociechy edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są ostatnio popularne? Jest kilka, niektóre z nich z pewnością pamiętamy ze swojego dzieciństwa.

Jak odpowiednio wykorzystać można przydomowy ogród żeby dostarczyć dzieciom wiele zabawy i przyjemności

obrazeczek - dziecko
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie własnego domu z nawet niedużym to marzenie większości dorosłych, lecz w rzeczywistości najbardziej na tym będą korzystały ich dzieci. Jeśli się mieszka w kamienicy lub bloku jednorodzinnym na jakimś osiedlu każde wyjście malucha musi być zaplanowane, ze względów bezpieczeństwa najczęściej pod opieką dorosłego, a i czasami w sumie nie bardzo będzie gdzie pójść.

Zabawy ruchowe jako stymulacja pracy mózgu i źródło olbrzymiej uciechy

Aktywność fizyczna
Author: James Emery
Source: http://www.flickr.com
Brak aktywności ruchowej w wieku przedszkolnym ma prawa mieć poważny, ujemny wpływ na wszechstronny przebieg rozwoju malucha, albowiem wstrzymuje jego rozwój ruchowy i fizyczny, a także ujemnie wpływa na jego psychikę i stan emocjonalny.

Czy wiemy jakie zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka powodują najwięcej zadowolenia?

zabawka
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Warto stawiać tu na jakość

Kiedy wybieramy jakiś produkt dla dziecka, nie ważne czy to ubranie, jedzenie czy zabawka, chcemy aby było ono jak najwyższej jakości, dzięki czemu będziemy mieli wrażenie, że gwarantujemy mu wszystko co konieczne do prawidłowego rozwoju. Ale jak poznać, co jest odpowiednie dla naszej pociechy, skoro sklepowe półki gną się od nadmiaru przeróżnych materiałów, a człowiek w spotkaniu z tym wszystkim poczuje się całkowicie skołowany?

Pages