gra

Jak odpowiednio wykorzystać można przydomowy ogród żeby dostarczyć dzieciom wiele zabawy i przyjemności

obrazeczek - dziecko
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie własnego domu z ogrodem to pragnienie większości rodziców, ale w praktyce najbardziej na tym będą korzystały ich dzieci. Jeśli się mieszka w bloku wielorodzinnym czy kamienicy na jakimś osiedlu każde wyjście malucha trzeba zaplanować, ze względów bezpieczeństwa przeważnie razem z dorosłą osobą, a i niekiedy tak naprawdę nie bardzo będzie gdzie pójść.

Zabawy ruchowe jako stymulacja pracy mózgu i źródło olbrzymiej uciechy

Aktywność fizyczna
Author: James Emery
Source: http://www.flickr.com
Brak aktywności ruchowej w wieku przedszkolnym ma prawa mieć istotny, ujemny wpływ na wszechstronny przebieg rozwoju malucha, albowiem opóźnia jego rozwój ruchowy i fizyczny, a także ujemnie oddziałuje na jego umysłowość i stan emocjonalny.

Gry planszowe – czemu dobrze jest współcześnie kupować tego rodzaju zabawki swoim dzieciom?

gry planszowe
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Bardzo wiele więcej rodziców obawia się, że ich dzieci są bez ustanku bombardowane różnego rodzaju treściami multimedialnymi. Telewizja i Internet to kanały komunikacyjne, bez których obecnie kategoryczna większość osób nie jest w stanie sobie wyobrazić normalnego funkcjonowania. Jednocześnie, rodzicie wspominają jak sami bawili się na podwórkach z kolegami z sąsiedztwa i patyk mógł mógł być zastosowany w roli karabinu bądź miecza. Warto w związku z tym rozsądnie dopasowywać dzieciom zabawki, żeby stymulować ich rozwój i zachęcać je do myślenia.

Czy wiemy jakie zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka powodują najwięcej zadowolenia?

zabawka
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Wybierajmy przetestowane marki

Jeżeli wybieramy jakiś materiał dla potomstwa, nie istotne czy to ubranie, jedzenie czy zabawka, pragniemy aby okazało się ono jak najlepszej jakości, przez co będziemy mieli wrażenie, że zapewniamy mu wszystko co potrzebne do właściwego rozwoju. Ale jak poznać, co jest dobre dla naszej pociechy, skoro sklepowe regały gną się od nadmiaru przeróżnych przedmiotów, a człowiek w spotkaniu z tym wszystkim poczuje się całkowicie skołowany?

Pages