dziecko

Każda matka poza cierpliwością potrzebuje również praktycznej pomocy

mama
Author: iStock
Source: iStock
Zajmowanie się dzieckiem, opieka nad nim, to praca, jakich mało. Szkoda, iż nie rozumieją tego pojęcia nasi politycy traktując matki, jako osoby, które nie pracują, lecz są na wiecznych wczasach. Gdyby chociaż jeden z nich, szczególnie ten, co angażuje się w ten temat najczęściej został z dzieckiem sam jeden dzień. W takim momencie by zrozumiał, o jakim temacie mówimy, chociażby byłaby to jedynia drobna świadomość, wstrząs, który szybko minął. Później zwierzałby się kolegom w Sejmie, jaka to łatwa praca, a na samą myśl aż trzęsłyby się mu ręce, które z zawstydzenia ukrywa w kieszeniach marynarki…

Z jakich powodów warto zapisywać dziecko na zajęcia pozaszkolne?

pływalnia
Author: cotaroba
Source: http://www.flickr.com
Udowodniono wiele razy, że najbardziej wskazanym wiekiem na zgłębianie swoich hobby i odkrywanie talentów jest początkowy etap szkolny. W tym czasie dzieci mają dużo czasu ze względu na to, że zazwyczaj zajęcia kończą stosunkowo wcześnie, a nauki w domu nie ma tak dużo jak w następnych etapach. Wówczas właśnie warto posłać dziecko na rozmaite zajęcia pozaszkolne. Trzeba jednak pamiętać, by wszystko robić zgodnie z wolą i chęciami dziecka.

Co koniecznie powinno się pojawić w naszym mieszkaniu po narodzinach dziecka?

niemowlak z zabawkami
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Pojawienie się nowego członka w naszej rodzinie to na pewno niesłychanie pamiętna, zwłaszcza dla młodych rodziców. Kiedy po nadzwyczaj długim czasie oczekiwania na niego narodziny po wielokroć możemy opanować się ze szczęścia. Niemniej jednakże wraz z biegiem czasu nasza postawa niewątpliwie ulegnie zmianie, bowiem dziecko to także obowiązki.

Upominek dla pociechy – jaki najlepiej wybrać? Zgodny z życzeniem czy rozwijający? Oto kilka dobrych propozycji

gra planszowa
Author: Angelia Sims
Source: http://www.flickr.com
Urodziny, dzień dziecka, gwiazdka – okazji do zakupów podarków swoim dzieciom jest naprawdę wiele. Niejednokrotnie lubimy obdarowywać nimi również maluchy innych członków rodziny – czyli siostrzeńców, bratanków, wnuczki, wnuków. Co jednak najlepiej zakupić? Czy z każdym razem powinno się kierować się pragnieniami najmłodszych? Czy to, co ich uszczęśliwi, faktycznie jest dla nich najodpowiedniejsze, idealne? Nie zawsze. Warto, żeby podarunki oprócz gwarantowania uśmiechu także czegoś nauczały, rozwijały.

Pages