Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Ciekawe rozwiązanie na wakacje dla naszego dziecka

Niewiele osób tak cudownie by mieć dwa miesiące wakacji. A w naszym kraju dzieci uczęszczające do szkoły mają dwa miesiące laby. Ale dla rodziców nie jest to zbyt fajna sytuacja. O ile, przedszkola prywatne są otwarte cały rok, to już w szkołach prywatnych uczniowie też mają dwa miesiące wolnego. Dlatego musimy pomyśleć, co, robić, by dziecko w miły i bezpieczny sposób spędziło ten wolny czas.
dzieci w strojach piłkarskich
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Warto dowiedzieć się czegoś o koloniach, które organizują różne instytucje. Wystarczy odrobinę się porozglądać i popatrzeć na oferty tego rodzaju wyjazdów dla dzieci. Jeśli chodzi o kolonie dla dzieci to o nic nie musimy się martwić. Dzieci mają zapewniony dach nad głową, posiłki i rozrywkę. Dodatkowo uczą się samodzielności.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych treści na ów temat? Mamy do Ciebie świetną wiadomość - kliknij tłumaczenia niderlandzki w ten link i rozkoszuj się lekturą.

Oczywiście pięcioletniego dziecka nie możemy puścić samego na kolonie, ale siedmioletnie dziecko na pewno da sobie radę. Wiele zależy od tego dla dzieci, w jakim przedziale wiekowym są przeznaczone poszczególne kolonie. Wszystko to jest zapisana w informacjach o kolonii. Tam dowiemy się też, jaki jest całościowy zarys programu danej kolonii. Przeważnie kolonie dla dzieci są robione na czternaście dni, a niektóre nawet dwadzieścia dni. Tak, więc jest to duże wyzwanie dla rodziców i dla pociechy, bo niby rodzice zapewniają dziecku odpoczynek, ale zamartwiają się jak dziecko sobie daje radę, a maluch może nie radzić sobie z tęsknotą. Oczywiście rodzice, jeśli sytuacja pociechę przerośnie, w każdym momencie mogą wziąć dziecko z powrotem do domu.Jak zapełnić wolny czas dziecku
Bywa, że myślimy o tym, jak zapełnić naszemu dziecku czas po szkole. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się zajęcia muzyczne dla dzieci. Na sto procent w przyszłości nasza pociecha okaże nam wdzięczność, bo umiejętność czy to śpiewania czy grania na którymś instrumencie zawsze w nastoletnim jak i później dorosłym życiu będzie przydatna. Ale my, dorośli jesteśmy wtedy zobligowani, by mieć cierpliwość i mieć czas, by zawozić naszą pociechę na zajęcia muzyczne. I musimy jeszcze dodatkowo mieć czas, by wspierać dziecko w jego początkowych postępach. Dobrze, gdy dziecko może pokazać nam, czego się nauczyło, nawet, jeżeli to jedynie gama. Trzeba wspierać dziecko, żeby posiadało motywację i radochę z takiego spędzania czasu. Takie zajęcia poprawiają słuch i tzw. poczucie rytmu. Poza tym jeśli zajęcia nie są organizowane w szkole, dzieci mogą zawrzeć nowe znajomości.